31 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #10

Prezentujemy Państwu kolejną publikację nominowaną do Nagrody Silesiana.


Legendy Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza

Romana i Leszek Majewscy oraz przyjaciele

Wydawnictwo PessForum


To publikacja, który liczy blisko 300 stron i jest stylizowana na starodruk z okuciami. Zawiera zbiór legend i opowieści związanych z Ziemią Kłodzką i jej najbliższymi czeskimi okolicami.

W książce opisano historie o Liczyrzepie, duchach, czarownicach, rozbójnikach, a także o zwykłych i niezwykłych ludziach. Legendy te przedstawiają zarówno dobroć i nikczemność, jak i wątki związane z bogactwem, biedą oraz klejnotami. Publikacja jest skierowana do mieszkańców regionu, zarówno dorosłych, jak i dzieci, którzy odnajdą w niej opowieści związane z lokalnymi miejscami i tradycjami.




29 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #9

 Zapraszamy na kolejną, ciekawą publikację nominowaną do Nagrody Wydawniczej Silesiana!


Dawne miejsca straceń na Śląsku w ujęciu interdyscyplinarnym

pod red. Daniela Wojtuckiego

Oficyna Wydawnicza ATUT


Książka ta nie jest jedynie uzupełnieniem naszej archeologicznej wiedzy o najnowszych odkryciach dokonanych na miejscach straceń, lecz jest także swoistym podsumowaniem prac i poszukiwań związanych z archeologią prawną prowadzonych w Polsce.

Zaryzykować można stwierdzenie, że Śląsk jest najlepiej do tej pory rozpoznanym regionem w całym kraju. W ciągu kilku ostatnich dekad odnaleziono tutaj i przebadano wiele miejsc straceń z reliktami szubienic i grobami przestępców oraz samobójców. Czytelnicy otrzymują książkę zawierającą wyniki badań nieinwazyjnych, analiz antropologicznych i archeologicznych wychodzące poza schematyczne i tradycyjne ujęcie tematu. 

Sugestywne i żywe rekonstrukcje wizerunków straconych przestępców ukazują jaką moc mają współczesne techniki, pozwalając wydobyć z niebytu ludzkie istnienia, które wieki temu społeczeństwo starało się wymazać ze swojego otoczenia.

Z recenzji wydawniczej dr. Pawła Dumy





28 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #8

 Zapraszamy na kolejną książkę nominowaną do Nagrody Silesiana!


Ich ślady w tych kamieniach. Opowieść o ludziach i miejscu

Małgorzata Potoczak-Pełczyńska, Ingeborg Nałęcka Ring, Marian Sajnog

Wydawnictwo Ad Rem


Jest takie miejsce w naszym uniwersum, gdzie czas zamiera w bezruchu. W zadumie wstrzymuje oddech, gdy nasze zdyszane kroki docierają do cmentarzyka w Kotle Łomniczki. Na granicy nieba i skał. Materii i ducha. Słowa i ciszy. Na tabliczkach piękne, niebanalne życiorysy niezwykłych ludzi, zawarte w kilkunastu literach i cyfrach, każdy z nich historią marzeń, pasji, miłości do gór. Tu jesteśmy z nimi, tak jak oni z nami. Tu oddychamy wspólnym powietrzem, dotykamy tych samych kamieni. Krzyżujemy emocje i wspomnienia. A potem stąpamy po ich śladach. Z szacunkiem. Z brawurą lub ostrożniej. Metafizyczna sztafeta ludzi gór.




27 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #7

 Oto kolejna publikacja nominowana do Nagrody Wydawniczej Silesiana!


Izerska Księga Legend

Grażyna Kasprzak

Wydawnictwo Ad Rem


Zbiór starych i nowych legend, które krążyły od lat po Górach Izerskich (a nawet szerzej, bo i po Karkonoszach) i miejscowościach położonych także na Pogórzu Izerskim. Autorka gromadziła i spisywała je przez wiele lat i nareszcie doczekały się pięknego wydania na papierze, w twardej oprawie, w dużym formacie. A w tych legendach rycerze, rusałki, wiedźmy i żabki, Laurentius, Antoś, Aga, Mnich i Mniszka czy Henryk, i oczywiście Diabeł, nawet Kunegunda i sam Duch Gór.



25 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #6

 Zapraszamy na prezentację kolejnej publikacji zgłoszonej do Nagrody Wydawniczej Silesiana.

Tkocze

Gerart Hauptman 

Wydawnictwo Silesia Progress

Kompletne wydanie dramatu Gerharta Hauptmanna z okazji 180. rocznicy powstania śląskich tkaczy.

Z jednej strony dolnośląsko-niemiecki oryginał Hauptmanna, z drugiej górnośląsko-polski przekład Mirosława Syniawy oddaje możliwie blisko dzieło śląskiego noblisty.

Utwór ten oparty został na wydarzeniach związanych z powstaniem tkaczy na Dolnym Śląsku w roku 1844. Jego pierwsza redakcja De Waber. Dialekt-Ausgabe zawierała dialogi tkaczy zapisane w dialekcie z okolic Bielawy w obecnym powiecie dzierżoniowskim. W przeznaczonej dla teatrów drugiej redakcji z myślą o widzach dialekt został odpowiednio "rozcieńczony".

Żaden z dotychczasowych tłumaczy polskich nie próbował oddać językowego zróżnicowania dzieła Hauptmanna. W zamieszczonym w tej książce wraz z tekstem Dialekt-Ausgabe przekładzie Mirosław Syniawa jako pierwszy próbuje stworzyć śląsko-polski ekwiwalent oryginalnego tekstu, by przybliżyć czytelnikowi jego językową strukturę.





Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #5

 Przedstawiamy kolejną książkę nominowaną do Nagrody Silesiana. Tym razem mamy do czynienia z kryminałem.


Wody czerwone

Agata Kunderman

Wydawnictwo Initium


W niewielkim miasteczku przy polsko-czeskiej granicy czas płynie ospale, a mieszkańcy przyzwyczaili się do łagodnego rytmu życia. Jednak nadejściu wiosny towarzyszą wydarzenia, które na zawsze mogą zburzyć spokój lokalnej społeczności. Jest marzec 2022 roku, kiedy policjanci z Lądka-Zdroju zostają wezwani do tajemniczego odkrycia w lesie - beczek wypełnionych dziwną cieczą. Toksyczne odpady mogące zatruć glebę i wodę to jednak nie wszystko, co przez lata skrywał las. W jednej z beczek odkryty zostaje ludzki szkielet. Świadectwo przeszłości, która miała zostać zapomniana.

Hermetyczna społeczność skrywająca własne tajemnice, ogromne pieniądze związane ze "śmieciowymi gangami" i przeszłość, której cienie nie dają o sobie zapomnieć. Wszystko w otoczeniu malowniczych gór i lasów, które mogą być zarówno schronieniem, jak i siedliskiem zła. 

Autorka świetnie przyjętego thrillera "Wróżda" zmienia reguły kryminalnej gry. Czytelnik nie szuka jedynie odpowiedzi na pytanie: "kto zabił?", ale razem z prokuratorem i policjantką stara się ustalić tożsamość ofiary. Kim była? Dlaczego została zamordowana? I czy na pewno mieszkańcy miasteczka mogą czuć się bezpiecznie?




24 mar 2025

Wystawcy - 14. Targi Silesiana 2025

 Zapraszamy do zapoznania się z listą wydawców książek, którzy wezmą udział w 14. Targach Książki Regionalnej Silesiana! To wyjątkowa okazja, aby odkryć publikacje o tematyce regionalnej, porozmawiać z autorami i wydawcami oraz zanurzyć się w fascynującym świecie literatury związanej z naszym regionem. Na targach znajdziesz bogaty wybór książek – od albumów i przewodników, po pozycje historyczne, literackie i artystyczne. Nie przegap okazji do poszerzenia swojej biblioteczki i wsparcia lokalnych twórców!

1. Wydawnictwo j

2. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu

3. Książkowe Klimaty

4. Wrocławskie Wydawnictwo eMKa

5. Wydawnictwo Gissa

6. Wydawnictwo Mamiko

7. Ośrodek Pamięć i Przyszłość

8. Wydawnictwo Amaltea

9. Wydawnictwo Kaliny

10. Wydawnictwo Rajters

11. Wydawnictwo OVO

12. Muzeum Śląskie w Katowicach

13. Stowarzyszenie TUiTam

14. Wydawnictwo Ad Rem

15. Silesia Progress

16. Oficyna Wydawnicza ATUT

17. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

18. Wydawnictwo NAMISLAVIA

19. Wydawnictwo Wrocławski Neptun

20. Wydawnictwo Afera

21. Wydawnictwo Nortom

22. Stowarzyszenie Lokalny Klub Liderek

23. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej

24. K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów

25. Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

26. Wrocławski Dom Wydawniczy

27. Muzeum Gross-Rozen w Rogoźnicy


22 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #4

Zapraszamy na prezentację kolejnej publikacji zgłoszonej do Nagrody Silesiana.


Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice

Marta Hożewska

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu


W swoim reportażu Marta Hożewska wnikliwie opisuje realia jednego z najsłynniejszych targowisk we Wrocławiu, przeplatając swoją opowieść barwnymi historiami zarówno sprzedawców, jak i ich klientów. We wstępie do książki pisze: Zanurzyłam się w to miejsce kipiące zupełnie innym życiem niż wrocławski Rynek i zobaczyłam w nim zaskakujące małe uniwersum. Pokazuję ludzi mieszkających w wielkim mieście i lubiących żyć po swojemu. Opowiadam o stosunku do rzeczy i posiadania, o przedmiotach, które są zapisem życia codziennego w różnych krajach, o "poniemieckim" we Wrocławiu, o niemarnowaniu i upcyklingu, o młynie-palimpseście oraz o targu - pulsie miasta, w który nie wszyscy chcą się wsłuchać.




21 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #3

 Prezentujemy Państwu kolejną książkę nominowaną do Nagrody Wydawniczej Silesiana.


Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie we Wrocławiu 

Paweł Skrzywanek

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu


Znakomicie powiedziane i doskonale napisane. Felietony radiowe Pawła Skrzywanka to nie tylko kronika wrocławskiej kultury okresu pandemii, ale też jej bogate dzieje po roku 1989. Niezwykły dokument czasu ukazujący zdarzenia i ludzi, o których należy pamiętać. Głos ważny i wolny, wolność ubezpieczający.




19 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #2

 Przedstawiamy kolejną publikację nominowaną do Nagrody Wydawniczej Silesiana!


Karma Kamana. Oddech

Dariusz Sas

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Książka poświęcona jest działaniom artystycznym Krzysztofa "Kamana" Kłosowicza (1981-2000), założyciela legendarnych grup Miki Mousoleum i The Big-Bit. Po czterdziestu latach aktywności artystycznej Kaman jawi się jako człowiek współodczuwający problemy niedoli ludzkiej, który podąża konsekwentnie wybraną drogą. Książkę uświetniają wypowiedzi przyjaciół i artystów oraz fotografie, m.in.: Andrzeja i Pawła Jarodzkich, Piotra Kłosowicza, Mirosława Kocha oraz Jerzego Kosałki.




17 mar 2025

Publikacje nominowane do Nagrody SILESIANA 2025 - #1

Rozpoczynamy prezentację książek zgłoszonych do Nagrody Silesiana 2025!


Wrocławskie browary i piwiarnie

Tomasz Sielicki, Mariusz Kotkowski, Antoni Arsłanowow

wydawnictwo Wrocławski Neptun


Przez wieki Wrocław słynął z piwowarstwa, a tutejsze napitki można było spotkać w wielu zakątkach Europy. Pod koniec XIX w. w stolicy Śląska funkcjonowało około 70 browarów. Były wśród nich zarówno niewielkie rodzinne karczmy, których historia sięgała jeszcze średniowiecza, jak i olbrzymie kompleksy produkcyjne, np. browary Haasego czy Kipkego. O jednych i drugich opowiada ta książka. Zwiedzimy nie tylko budynki samych browarów, ale także znane piwiarnie, w których prowadzono wyszynk trunków poszczególnych zakładów. Wraz z bywalcami wrocławskich knajp przyjrzymy się panującym w nich zwyczajom i tradycjom. Poznamy sylwetki słynnych browarników i karczmarzy.  Dowiemy się o historycznych piwach warzonych niegdyś we Wrocławiu. Życzymy Państwu "Prost!", czyli "Na zdrowie!". 


Ilustracje na okładce i w książce pochodzą ze zbiorów: Antoniego oraz Jeremiego Arsłanowow (AiJA) oraz Mariusza Kotkowskiego.




Konkurs dla seniorów „Moje szkolne wspomnienia: opowieści dolnośląskich seniorów”

Konkurs dla seniorów „Moje szkolne wspomnienia: opowieści dolnośląskich seniorów 

Zapraszamy wszystkich seniorów  do wzięcia udziału w konkursie na wspomnienia pt. „Moje szkolne wspomnienia: opowieści dolnośląskich seniorów”.

Prace konkursowe o objętości do 4 stron A4 prosimy nadsyłać na adres:
kzborowska@wbp.wroc.pl

lub

Dolnośląska Biblioteka Publiczna
Dział Programowy
Rynek 58
50-116 Wrocław
w terminie do 22.04.2025 r.
Do prac można dołączyć fotografie i/lub ilustracje.
Dla autorów trzech najlepszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe.


Ogłoszenie wyników konkursu – 10.05.2025 r.  w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu.


REGULAMIN KONKURSU

„Moje szkolne wspomnienia: opowieści dolnośląskich seniorów”.

1. Postanowienia ogólne

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58, ogłasza konkurs dla seniorów zamieszkujących województwo dolnośląskie na opowiadanie pt. „Moje szkolne wspomnienia : opowieści dolnośląskich seniorów”.

2. Zasady konkursu

a. Konkurs trwa od 3.03.2025 r. do 10.05.2025 r.
b. Termin dostarczenia prac: do 22.04.2025 r.
c. Prace powinny mieć objętość nie większą niż 4 strony. Do prac można dołączyć zdjęcia i/lub ilustracje.

d. Tekst należy podpisać imieniem i nazwiskiem, podać adres do korespondencji oraz telefon kontaktowy lub adres e-mail.
e. Otrzymane prace oceni profesjonalne jury wyznaczone przez Organizatora przy uwzględnieniu kryteriów poziomu i wartości artystycznej prac.
f. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu oraz zgodą na publikację pracy w drukach towarzyszącym targom.

g. Uczestnik, poprzez zgłoszenie pracy do konkursu wraz ze swoimi danymi potwierdza, że zgłoszone przez niego utwory są oryginalne, są wynikiem jego osobistej, samodzielnej twórczości, nie narusza praw, dóbr i godności osób trzecich i ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Dzieła konkursowe nie mogą zawierać treści obscenicznych i powszechnie uznawanych za obraźliwe lub wulgarne. Uczestnik konkursu ponosi odpowiedzialność za naruszenie praw osób trzecich, a w szczególności praw autorskich.


Nagrody :
1. miejsce – nagroda rzeczowa
2. miejsce – nagroda rzeczowa
3. miejsce - nagroda rzeczowa
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10.05.2025 r.

Przyznawana nagroda jest nagrodą z dziedziny kultury i sztuki, a wartość każdej z nagród rzeczowych nie przekracza kwoty 2000 zł.

3. Udział w konkursie jest bezpłatny.


4. Postanowienia końcowe

Organizator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia puli wyróżnień konkursowych.
Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.

5. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika oraz zgodę na publikację pracy na stronie www biblioteki, zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, wyłącznie w związku z wykonaniem postanowień niniejszego regulaminu oraz w celu promocji konkursu i informowania o konkursie. Każdy uczestnik ma prawo do wglądu w swoje dane, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia.

6. Nadesłanie zgłoszenia na konkurs jest równoznaczne zapoznaniem się z klauzulą informacyjną „RODO” (załącznik do regulaminu).

Konkurs poetycki dla dzieci, młodzieży i dorosłych pn. "Młody Poeta Dolnego Śląska"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim dla dzieci, młodzieży i dorosłych pn. "Młody Poeta Dolnego Śląska". 



REGULAMIN KONKURSU 

1. Postanowienia ogólne

 Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58 ogłasza konkurs dla twórców poezji z województwa dolnośląskiego "Młody Poeta Dolnego Śląska". Biblioteka jest organizatorem konkursu.

2. Zasady konkursu 

Konkurs trwa od 3.03.2025 r. do 10.05.2020 r. 

Termin dostarczenia prac: do 22.04.2025 r. 

Utwory poetyckie biorące udział w konkursie mogą mieć dowolną objętość. Ilość wierszy jest ograniczona do trzech.  Tematyka utworów jest dowolna.

Uczestnik poprzez zgłoszenie wierszy do konkursu wraz ze swoimi danymi potwierdza, że zgłoszone przez niego utwory są oryginalne, są wynikiem jego osobistej, samodzielnej twórczości, nie narusza praw, dóbr i godności osób trzecich i ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Dzieła konkursowe nie mogą zawierać treści obscenicznych i powszechnie uznawanych za obraźliwe lub wulgarne.

Uczestnik konkursu ponosi odpowiedzialność za naruszenie praw osób trzecich, a w szczególności praw autorskich.

Tekst należy podpisać imieniem i nazwiskiem, określić grupę wiekową (dzieci i młodzież lub dorośli) oraz podać telefon kontaktowy lub adres e-mail oraz adres do korespondencji. 

Prace wysłane mailem będą potwierdzane przez organizatora konkursu! W razie braku potwierdzenia, że mail doszedł, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 71 3352242.

Zgłaszane prace można wysyłać pocztą tradycyjną na adres: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego, Rynek 58, 50-116 Wrocław z dopiskiem Młody Poeta Dolnego Śląska lub na maila: kzborowska@wbp.wroc.pl

Otrzymane prace oceni profesjonalne jury wyznaczone przez Organizatora przy uwzględnieniu kryteriów poziomu i wartości artystycznej i poetyckiej utworów.

Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu oraz zgodę na publikację utworów w materiałach towarzyszącym targom. 

Nagrody : 

1. miejsce – nagroda rzeczowa 

2. miejsce – nagroda rzeczowa 

3. miejsce – nagroda rzeczowa 

Przyznawana nagroda jest nagrodą z dziedziny kultury i sztuki, a wartość każdej z nagród rzeczowych nie przekracza kwoty 2000 zł.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10.05.2025 r. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, a także zostaną opublikowane na stronie biblioteki oraz blogu targów dswsilesian.blogspot.com.

3. Postanowienia końcowe. 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia puli wyróżnień konkursowych.

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.

Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.

4. Udział w konkursie jest bezpłatny. 

5. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika oraz zgodę na publikację wiersza na stronie www  i w mediach społecznościowych Organizatora, zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, wyłącznie w związku z wykonaniem postanowień niniejszego regulaminu oraz w celu promocji konkursu i informowania o konkursie. Każdy uczestnik ma prawo do wglądu w swoje dane, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia.

6. Nadesłanie zgłoszenia na konkurs jest równoznaczne z zapoznaniem się z klauzulą informacyjną „RODO” (załącznik do regulaminu).


Konkurs literacki dla młodzieży: Straszny Dolny Śląsk

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na opowiadanie pt. „Straszny Dolny Śląsk”.

Prace konkursowe o objętości do 15 000 znaków prosimy nadsyłać na adres: kzborowska@wbp.wroc.pl

Lub: Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, 50-116 Wrocław

 z dopiskiem „konkurs” w terminie do 22.04.2025 r.

Do prac można dołączyć fotografie i/lub ilustracje.

Ogłoszenie wyników konkursu – 10.05.2025 r. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu.



REGULAMIN KONKURSU

1. Postanowienia ogólne: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58, ogłasza konkurs dla młodzieży i młodych dorosłych na opowiadanie grozy pt. „Straszny Dolny Śląsk”.

2. Zasady konkursu:

a. Konkurs trwa od 3.03.2025 r. do 10.05.2025 r.

b. Konkurs polega na samodzielnym napisaniu opowiadania w klimatach grozy, którego akcja dzieje się na terenie Dolnego Śląska.

c. Termin dostarczenia prac: do 22.04.2025 r.

d. Prace konkursowe powinny mieć objętość do 15 000 znaków. Do prac można dołączyć zdjęcia i/lub ilustracje.

e. Tekst należy podpisać imieniem i nazwiskiem, podać adres do korespondencji oraz telefon kontaktowy lub adres e-mail.

f. Otrzymane prace oceni profesjonalne jury wyznaczone przez Organizatora przy uwzględnieniu kryteriów poziomu i wartości artystycznej i poetyckiej utworów.

g. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu oraz zgodą na publikację pracy w drukach towarzyszącym targom.

Nagrody :

1. miejsce – nagroda rzeczowa

2. miejsce – nagroda rzeczowa

3. miejsce - nagroda rzeczowa

Przyznawana nagroda jest nagrodą z dziedziny kultury i sztuki, a wartość każdej z nagród rzeczowych nie przekracza kwoty 2000 zł.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10.05.2025 r.

3. Udział w konkursie jest bezpłatny.

4. Postanowienia końcowe: Organizator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia puli wyróżnień konkursowych. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora. Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.

5. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika oraz zgodę na publikację wiersza na stronie www  i w mediach społecznościowych Organizatora, zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, wyłącznie w związku z wykonaniem postanowień niniejszego regulaminu oraz w celu promocji konkursu i informowania o konkursie. Każdy uczestnik ma prawo do wglądu w swoje dane, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia.

6. Nadesłanie zgłoszenia na konkurs jest równoznaczne zapoznaniem się z klauzulą informacyjną „RODO”.

Wydarzenie w ramach Targów Książki Regionalnej: Silesiana 2025.

Silesiana 2025

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na 14. Targi Książki Regionalnej, które odbędą się w dniach 8-11 maja 2025 r. na Placu Solnym.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i facebooka, gdzie będziemy dodawać informacje o konkursach, książkach, wystawcach oraz wydarzeniach towarzyszących, takich jak wycieczki miejskie i spotkania autorskie.