28 lis 2011

Mężczyźni, którzy tak myślą i kobiety, które o tym nie wiedzą – spotkanie z Grzegorzem Woźnym

W niedzielę, 11 XII 2011 r., o godz. 14.30 Grzegorz Wożny opowie o swojej najnowszej książce "Nit".Rzeczywistość prowincjonalnego miasta (Świdnica) okazuje się szara, zbyt banalna, a wartości relatywne. Może wystarczy znaleźć dobrą pracę, kupić mieszkanie i założyć rodzinę?
Bohaterowi brak empatii w związku. Zdaje się nie dostrzegać niczego innego, jak tylko fizjologię, lecz samej akceptacji dla fizjologii w tekście nie ma.
Kobieta i mężczyzna decydują się na wspólne życie. Przewidywanie przyszłości zdaje się być banalne, dziecinne i nierealne. Rzeczywistość pokazuje rozłam między damskim, a męskim postrzeganiem rzeczywistości.
Jak to możliwe, że zdecydowali się ze sobą mieszkać? Czy mężczyźni faktycznie tak różnie myślą od kobiet? Na ile różniliby się, gdyby nie kompromis w związku?


Grzegorz Woźny (ur. 1975) mieszka w Świdnicy. Maluje, pisze, w latach 1996-2001 współtworzył Świdnickie Stowarzyszenie Literackie "Logos". W tym czasie również współredagował ogólnopolskie pismo literacko-artystyczne "Arytmia". Przed powieścią "Nit" ukazały się jego dwie książki poetyckie: "Każda godzina zdatna do picia" (1999) i "Landszaft" (2010). Ma na koncie także publikacje w prasie i antologiach. Autor ilustracji i okładek książkowych.


Spotkanie autorskie z Grzegorzem Woźnym
niedziela 11 XII 2011 r., godz. 14.30
Dolnosląska Biblioteka Publiczna
Wrocław, Rynek 58
sala konferencyjna (III p.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz