23 kwi 2012

Nasi wystawcy - Edytor

Wydawnictwo EDYTOR z Legnicy prowadzone przez Halinę i Franciszka Grzywacz, działa od 1992 roku. Od początku prowadzi działalność wydawniczą, obejmującą zarówno literaturę piękną, historię, turystykę i książki popularnonaukowe. Do tej pory wydawnictwo wydało kilkadziesiąt tytułów książek i albumów.
Wiele lat doświadczeń i doskonalenia parku sprzętowego pozwoliło stworzyć firmę mogącą sprostać realizacji zamówień szybko w doskonałej jakości. Obecnie firma realizuje gazety firmowe, plakaty i foldery reklamowe, katalogi produktów, materiały promocyjne firm i niemal wszystkie nowe potrzeby naszych klientów.


Podczas targów Silesiana odbędą się promocje dwóch książek opublikowanych przez wydawnictwo Edytor: Małej Moskwy Wojciecha Konduszy oraz Onnagaty Małgorzaty Cimek-Gutowskiej.Mała Moskwa: rzecz o radzieckiej Legnicy to opowieść o mieście, gdzie przez 50 lat stacjonowało Dowództwo Północnej Grupy Armii Radzieckiej. Jak się żyło w tym czasie w Legnicy, jakie były wzajemne stosunki z Dowództwem Radzieckim, kontakty mieszkańców z żołnierzami, oficjalne i prywatne, a także jak odbywało się przejmowanie mienia porosyjskiego  i przygotowania do wyjazdu, o tym wszystkim opowiada ta książka. Trudny czas pobytu tych wojsk w Legnicy zakończył się w 1993 roku i dopiero wtedy prawie trzecia część powierzchni miasta powróciła do Polski.
Bogactwo faktów przeplata się z wielkimi emocjami relacji świadków wydarzeń, jakie towarzyszyły Legniczanom przez prawie pół wieku. Ta książka, to historia miasta, której znaczenia nie można ograniczać do lokalności. Legnica jest tu przykładem miejsca, gdzie polityka światowa odegrała wielką rolę w jego rozwoju.

Na spotkanie z autorem, Wojciechem Konduszą, zapraszamy w poniedziałek, 28 maja, o godz. 18.00 do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej (Wrocław, Rynek 58, sala konferencyjna na III piętrze).

Onnagata to zbiór poetyckich opowiadań skupionych wokół problematyki sytuacji kobiet we współczesnym świecie.Współczesne kobiety żyją wprawdzie w innych realiach niż dziewiętnastowieczne emancypantki, ale podobnie jak one walczą o swoje miejsce w patriarchalnym społeczeństwie. Pragną być wolne i niezależne. Jak sobie radzą z tą wolnością, ze zmianą ról, z przekraczaniem barier obyczajowych? Czy otrzymują to, czego pragną?

Na spotkanie z autorką, Małgorzatą Cimek-Gutowską, zapraszamy w środę, 30 maja, o godz. 17.00 do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej (Wrocław, Rynek 58, sala konferencyjna na III piętrze).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz