27 kwi 2012

Nasi wystawcy - Format

Wydawnictwo Format z Wrocławia wydaje książki nietuzinkowe, bogate zarówno w formie, jak i treści. Współpracuje z autorami i artystami, którzy tworzą książki jedyne w swoim rodzaju, odbiegające od masowych standardów. W przypadku książek dla dzieci wydawanych przez Format ważny jest rodzic (jako odbiorca), który przy czytaniu dziecku nie powinien czuć się znużony, lecz czerpać ma z tej czynności radość, pokazując tym samym, że sięganie po książkę może być nawykiem, a czytanie pasją.
Książki wydawnictwa Format mają bawić, uwrażliwiać, skłaniać do myślenia i zadawania pytań (także tych trudnych), a także zachwycać i zadziwiać (bo zdziwienie daje początek myśleniu).Na targach Silesiana będzie można obejrzeć i kupić książki wydawnictwa Format, spośród których szczególnie polecamy najnowsze:

To nie jest książka. Burz i twórz!

86 rzeczy, które zawsze mieliśmy ochotę zrobić z książką, a których nam stanowczo zabraniano

Koniec z zakazami: „Nie plam! Nie zaginaj rogów! Nie rzucaj w kąt!”. Teraz możesz mazać, bazgrać, kleić i robić dużo bardziej szalone rzeczy, a powstanie twoje własne dadaistyczne dzieło sztuki. Teraz ty jesteś autorem i artystą – burz i twórz, zgodnie z nastrojem chwili, wykorzystując cały swój twórczy potencjał.
To nie jest książka to zachęta dla (jeszcze) nieczytających i dla tych, którzy od zadrukowanego papieru wolą świecący ekran. To coś więcej niż zszyte kartki i okładka – to absolutna nowość dla dzieci, młodzieży i tych, którzy zawsze swą ulubioną książkę mieli ochotę potraktować indywidualnie. Tu każda strona woła: „Napisz mnie, narysuj, stwórz!”. Przełam opór, oswój papierowy obiekt. Przekonaj się: książka może być twoim najlepszym przyjacielem i najbliższym powiernikiem!

Annelore Parot, Złota księga kokeshi

Złotej księdze kokeshi możesz powierzyć każdy sekret, opisać w niej ważne wydarzenia, twoje marzenia i plany na przyszłość. Jest w niej miejsce na opisy oraz zdjęcia twoich koleżanek i kolegów, którym możesz wykaligrafować imiona i narysować portrety w japońskim stylu. Możesz też poprosić ich o wpisanie kilku słów, które będą dla ciebie cenną pamiątką. Z księgi dowiesz się, jak samodzielnie wykonać kimono i przygotować sushi. Znajdziesz w niej wiele niespodzianek, m.in. ozdobne materiały do wysyłania korespondencji czy kalendarz przypominający o urodzinach – tak potrzebne, kiedy zależy nam na przyjaźni!
Więcej książek wydawnictwa Format TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz