27 kwi 2012

Nasi wystawcy - Lena

Wydawnictwo "Lena" z Wrocławia powstało w 1995 roku, a jego  korzenie sięgają lat osiemdziesiątych, kiedy uczestniczyło ono w działalności opozycyjnej i podziemnej.
Od samego początku firma była ukierunkowana na działalność usługową wobec innych wydawnictw - "Lena" przygotowuje do druku książki, czasopisma, kalendarze, albumy, materiały reklamowe i okolicznościowe. Firma pomaga autorom nadać ich tekstom jak najlepszą formę, redaguje teksty, dokonuje łamania, projektuje i wykonuje okładki. Współpracuje z KGHM „Polska Miedź”, uczelniami Wrocławia, Wrocławską Kurią Metropolitalną i wydawnictwem „Wektory”.

Pierwszym dużym projektem własnym wydawnictwa jest opublikowana w roku 2008 książka Grzegorza Eberhardta Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu. otrzymała ona wyróżnienie w konkursie im. Józefa Mackiewicza w 2009 roku. Była również nominowana do Nagrody im. Oskara Haleckiego, kolejnej edycji konkursu Książki Historycznej Roku 2009. Drugie wydanie książki opublikowano w roku 2010.

Dużym powodzeniem cieszy się wydany przez Wydawnictwo Lena rewelacyjny zbiór opowiadań Marcina B. Brixena Świat za pięć lat, który doczekał się już kontynuacji, książka Wielcy młodzi niepokorni Tadeusza Kazimierza Mroza oraz Francja tajemnicza pióra Ewy Houée.
Tematyka książek publikowanych przez „Lenę” to głównie historia, zarówno najnowsza, jak i bardziej odległa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz