21 kwi 2016

SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy - dzień pierwszy, cz. 1


Po raz siódmy w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego odbyły się Targi Książki Regionalnej SILESIANA. 

Podczas uroczystej inauguracji targów przyznana została Nagroda Wydawnicza Silesiana za publikację promującą Dolny Śląsk. W tym roku zwyciężyło Wydawnictwo Warstwy za książkę "GET Eugeniusza Stankiewicza" Mirosława Ratajczaka. 
Uzasadnienie: 

Za walory dokumentacyjne, staranność opracowania redakcyjnego oraz oryginalność rozwiązań typograficznych nadających publikacji spójność estetyczną, a także czyniących je ważnym i atrakcyjnym przekazem wiedzy o życiu i twórczości wybitnego przedstawiciela wrocławskiego środowiska artystycznego.

Wyróżniono: "Ślęża dla odkrywców" Joanny Lamparskiej Wydawnictwa Asia-Press, "Tajemniczy Dolny Śląsk - region odkrywców" Marka Perzyńskiego z Wrocławskiego Domu Wydawniczego, a także "Piwo we Wrocławiu" wydane przez Muzeum Miejskie Wrocławia oraz "Kosmos miedziorytu" Stanisława Beresia i Przemysława Tyszkiewicza z Oficyny Wydawniczej Atut.
"Kosmos miedziorytu" - za interesującą formę przekazu wiedzy, bogactwo materiału ilustracyjnego oraz staranność opracowania typograficznego, które nadają publikacji wyrafinowany, elegancki wizualnie kształt.
"Piwo we Wrocławiu" - za podjęcie rzadko spotykanego w piśmiennictwie tematu browarnictwa i ukazanie go w szerokim kontekście gospodarczym i obyczajowym Wrocławia.

Za walory poznawcze i edukacyjne publikacji przywołujących - w atrakcyjnej tekstowo i wizualnie formie - mało znane miejsca, postaci i zdarzenia z dalszej i bliższej przeszłości Dolnego Śląska.

A oto kilka zdjęć z otwarcia Targów:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz