15 kwi 2016

Targi Książki Regionalnej Silesiana 2016 - niespodzianka!


Mamy dla Was małą niespodziankę i zachętę do udziału w spotkaniach.


W piątek (22.04.2016 r.) o godz. 12:30 odbędzie się prelekcja towarzysząca Targom Książki Silesiana - 

Promocja komiksu Tajemnica Madonny z Wrocławia - spotkanie z Witoldem Tkaczykiem, autorem scenariusza komiksu - Ośrodek Pamięć i Przyszłość.

W spotkaniu wezmą udział scenarzysta Witold Tkaczyk i rysownik Jacek Michalski. Autorzy komiksu Tajemnica Madonny z Wrocławia, publikacji towarzyszącej wystawie „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” organizowanej przez Ośrodek "Pamięć i Przyszłość" w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Autorzy opowiedzą o swoich inspiracjach przy tworzeniu komiksów, czyje komiksy są ich ulubionymi. Co ich najbardziej zaciekawiło w historii zaginionego obrazu i nad jaką historią obrazkową aktualnie pracują. Będzie to doskonała okazja do wejścia w świat twórców komiksów.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatną wejściówkę na wystawę "7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska"!


Wystawa 7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska, organizowana przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Będzie można ją oglądać od 3 lutego do 14 maja w Sali Mieszczańskiej wrocławskiego Starego Ratusza.
Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.
Zapraszamy do udziału!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz