26 kwi 2016

SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy - dzień trzeci


W sobotę, 23 kwietnia 2016 r., o godz. 11:00 odbyło się spotkanie
z Markiem Perzyńskim - regionalistą i wrocławskim pisarzem. Pan Marek podkreśla, że Dolny Śląsk to jego mała ojczyzna i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. Jego liczne publikacje to przede wszystkim opis ciekawych historii naszego regionu i okazja do wzbogacenia swojej wiedzy. Po spotkaniu rozstrzygnięty został konkurs dla seniorów.
O godz. 13:00 odbyło się spotkanie autorskie z wrocławskim poetą Gabrielem Kamińskim. Pan Gabriel jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów i turniejów poetyckich. Po spotkaniu rozstrzygnięty został konkurs "Młody Poeta Dolnego Śląska".
Targi Książki Silesiana 2016 r. zakończyło spotkanie z Krzysztofem Owedykiem. O godz. 15:00 można było wysłuchać niezależnego twórcy komiksów i rysownika trzeciego obiegu, znanego pod pseudonimem Prosiak. Twórczość Owedyka zasłynęła przede wszystkim wśród członków kontrkultury punk, szczególnie za sprawą pasków komiksowych w czasopiśmie Pasażer. Prosiak jest twórcą bardzo rozmaitym i ciągle rozwijającym się. Ciągle rysuje i wydaje komiksy.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych Targach, spotkaniach i konkursach. 

Do zobaczenia za rok!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz