22 kwi 2016

SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy - dzień pierwszy, cz. 2


Po uroczystym otwarciu Targów oraz wręczeniu Nagrody Wydawniczej Silesiana 2016, przyszedł czas na prelekcje oraz spotkania autorskie. 

O godz. 10:00 odbyło się spotkanie z Andrzejem Konarskim, przewodnikiem miejskim oraz autorem książki 604 zagadki o Wrocławiu.

O godz. 11:00 odbyła się prezentacja multimedialna Elżbiety Gibałki, pracownika Muzeum Gross-Rosen. Wszyscy zainteresowani historią Dolnego Śląska, problematyką II wojny światowej i martyrologią więźniów obozów koncentracyjnych, byli usatysfakcjonowani.
O godz. 11:30 odbyło się spotkanie z Małgorzatą Żółtaszek, wrocławską autorką książek dla dzieci. Pani Małgorzata prowadzi spotkania autorskie z przedszkolakami i uczniami. Ponadto, jest trenerem Szkoły Trenerów Komunikacji, a także założycielką Wrocławskiego Centrum Empatii.

O godz. 12:00 odbyło się spotkanie Na tropach wrocławskich tajemnic, czyli jak ciekawie zwiedzać Wrocław - spotkanie z wrocławską autorką książek dla dzieci oraz przewodnikiem miejskim Justyną Rapacz. Odbyła się także promocja nowej książki Wrocław poznaję, maluję, zgaduję.
Serię czwartkowych spotkań zakończyło spotkanie autorskie
z Nadią Szagdaj. Odbyła się promocja jej nowej książki pt. Love.Nadia Szagdaj to pisarka, muzyk, fotograf i filmowiec, urodzona we Wrocławiu. Wykształcona wiolonczelistka i śpiewaczka operowa. Jako prozaiczka debiutowała w roku 2009, w 2013 zaś zainicjowała serię kryminałów, których główną bohaterką jest początkująca detektyw Klara Schulz, a miejscem akcji Breslau. W 2015 r., we współpracy z Radiem RAM, autorka zrealizowała serial dokumentalny o Wrocławiu. Najnowsza książka Szagdaj Love - to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz