11 kwi 2013

Powiedz prawdę, przecież cię nie biję - projekcja filmu i spotkanie z reżyserem, Witoldem Świętnickim


 Witold Świętnicki jest znanym i cenionym reżyserem telewizyjnym i filmowym. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Od 1990 roku współtwórca i redaktor naczelny pierwszej w Europie Wschodniej prywatnej Telewizji Echo we Wrocławiu. Realizuje programy telewizyjne m.in. ,,Psi psycholog”, ,,Zoo story”, ,,Słownik polsko@polski”.

W 1999 roku zadebiutował filmem fabularnym pt. ,,O rety, moja babcia ma chłopaka”. Film otrzymał nagrodę główną w kategorii ,,Najlepsza komedia zagraniczna” na Atlantic City Film Festival w Stanach Zjednoczonych w 2000 roku oraz nominację do nagrody Złote Lwy. W 2001 roku na 17. Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym film w reżyserii Witolda Świętnickiego - ,,Golasy” dostały nagrodę publiczności.

„Powiedz prawdę, przecież cię nie biję” jest to film o tym, co ma do powiedzenia bohaterowi jego rodzina, głównie mama, która się martwi, że syn za mało się uczy, znika z domu i wraca w stanie wskazującym na spożycie. Syn jest już dorosły, ale nadal chodzi do klasy maturalnej i zdobył nawet koszulkę alkoholika roku. Według powiedzenia, że dobry uczeń jest jak beczka, z której nie wycieknie nawet jedna kropla, syn zapisuje wiernie wszystko to, co do niego w domu mówią, każde słowo. A ma do tego talent i słuch absolutny.

Projekcja filmu i spotkanie z Witoldem Świętnickim odbędzie się w sobotę, 
20 kwietnia 2013 r., godz. 17.00
Dolnośląska Biblioteka Publiczna, sala konferencyjna, III piętro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz