18 kwi 2013

Znamy zdobywcę Nagrody Wydawniczej SILESIANA

Podczas inauguracji targów SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy poznaliśmy laureata tegorocznej edycji Nagrody Wydawniczej SILESIANA - zostało nim wrocławskie Wydawnictwo c2. Jury w składzie: Andrzej Tyws, Aneta Firlej-Buzon i Rajmund Papiernik za najlepszą publikację promującą Dolny Śląsk wydaną w 2012 r. uznało książkę „Kościoły ewangelickie na Dolnym Śląsku” Romualda M. Sołdka i Piotra Oszczanowskiego, wydaną przez c2.
Nagroda główna została przyznana za walory poznawcze, bogactwo i wartość estetyczną materiału ilustracyjnego oraz wyrafinowane opracowanie typograficzne nadające książce elegancką i atrakcyjną formę.


Przyznano także wyróżnienia - dla Wrocławskiego Domu Wydawniczego za książkę „Dolnośląskie zamki, dwory i pałace” Marka Perzyńskiego - z uwagi na interesującą i atrakcyjną formę przekazu wiedzy o dolnośląskich zamkach, dworach i pałacach, a także oryginalność opracowania typograficznego, które nadaje książce spójny estetycznie charakter, oraz dla wydawnictwa AD REM z Jeleniej Góry za książkę „Spacery z Matką Naturą – niezwykłą zielarką” Marii Nienartowicz, będącą niezwykle ciekawym, wyrażonym w formie bajki, przekazem wiedzy o przyrodzie rejonu Karkonoszy.

Do tegorocznej edycji Nagrody Wydawniczej SILESIANA zostały zgłoszone 22 książki z 16 wydawnictw. Pełna lista dostępna jest TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz