2 kwi 2013

Spotkania dla dzieci na targach Silesiana

Na czas trwania targów książki regionalnej SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy przygotowaliśmy kilka atrakcji dla najmłodszych.
Wszystkie spotkania odbywają się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, Rynek 58


KRASNOLUDKI SĄ WŚRÓD NAS - spotkania z Krzysztofem Głuchem, autorem książki Szlakiem wrocławskich krasnali, połączone z zabawą i przebieraniem się w krasnalowe stroje
czwartek, 18 kwietnia 2013 r., godz. 10.00 - parter, Dział Pracy z Dziećmi
piątek, 19 kwietnia 2013 r., godz. 9.30 - III piętro, sala konferencyjnaSKĄD WE WROCŁAWIU WZIĘŁO SIĘ TYLE KRASNOLUDKÓW - spotkanie z Mariuszem Urbankiem poświęcone książce Wrocławskich krasnali historie prawdziwe - jest to zbiór bajek, w których fantazja autora miesza się z rzeczywistością do tego stopnia, że nawet dorośli mają problemy z rozpoznaniem, co jest prawdą, a co wymysłem ludzkiej wyobraźni. Zaskakujące zwroty akcji, czas i miejsce oraz przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że po książkę sięgają zarówno mieszkańcy Wrocławia jak i turyści.
czwartek, 18 kwietnia 2013 r., godz. 11.00 - III piętro, sala konferencyjnaWROCŁAWSKIE LEGENDY WIERSZEM PISANE - spotkanie z Justyną Rapacz poświęcone książce Szlakiem wrocławskich legend
Justyna Rapacz jest przewodnikiem miejskim i historykiem sztuki, specjalizuje się w oprowadzaniu najmłodszych po Wrocławiu, zajmuje się także edukacją regionalną i artystyczną.
Jej książka Szlakiem wrocławskich legend odkrywa przed najmłodszymi tajemnice stolicy Dolnego Śląska, nieznaną i fascynującą historię znanych, mijanych codziennie, zdawałoby się zwykłych miejsc.
"Od Kluskowej Bramy po Mostek Pokutnic wije się ścieżka wyłożona wrocławskimi historiami wiekowych kościołów, starych kamienic, zaskakujących budowli. Każda z nich kryje swoje tajemnice. Podążaj za legendami, a poznasz Wrocław i poczujesz jego dawny klimat."
piątek, 19 kwietnia 2013 r., godz. 8.15 - III piętro, sala konferencyjna


WROCŁAW - MOJA MAŁA OJCZYZNA - premiera książki Zagadkowy Wrocław Izabeli Przepiórkiewicz i spotkanie z autorką.
Izabela Przepiórkiewicz jest pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem, współautorką programów nauczania kształtujących tożsamość regionalną, organizatorką konkursów wiedzy o Wrocławiu, a swoją miłość do stolicy Dolnego Śląska przekazuje najmłodszym w swojej codziennej pracy nauczycielskiej oraz za pośrednictwem słowa pisanego
sobota, 20 kwietnia 2013 r., godz. 12.00 - I piętro, sala nr 11


 
KARKONOSKIE SKRZATY - KONKURS RYSUNKOWY
dwie grupy wiekowe: 0-5 lat i od lat 5 wzwyż, każdy uczestnik otrzyma drobny upominek
sobota, 20 kwietnia 2013 r., godz. 15.00 - I piętro, sala nr 11


GRA PLANSZOWA OPARTA O BAJKOWĄ MAPĘ KARKONOSZY
dla dzieci w wieku 4-8 lat
sobota, 20 kwietnia 2013 r., godz. 16.00 - I piętro, sala nr 11Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami 
oraz grupy przedszkolne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz