18 kwi 2013

Silesiana dzień po dniu - piątek, 19 kwietnia


W drugim dniu targów książki regionalnej SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy zapraszamy dzieci na spotkanie z Justyną Rapacz, poświęcone wrocławskim legendom (o godz. 8.15) i na spotkanie z autorem książki Szlakiem wrocławskich krasnali - Krzysztofem Głuchem, połączone z zabawą i przebieraniem się w krasnalowe stroje (godz. 9.30).

Miłośnikom historii polecamy wykład „Głogów miasto - twierdza”, który wygłosi major rezerwy Ireneusz Dominiak, regionalista z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, znawca wojennej historii Głogowa (godz. 10.30)

O godz. 11.00 spotkamy się z wrocławską pisarką Agnieszką Gil, by porozmawiać o jej książce „Herbata z jaśminem” - powieści dla młodzieży, która porusza ważne i trudne tematy, a przy tym zabiera czytelników na spacer po Wrocławiu, w którym rozgrywa się akcja powieści.

Wielbicieli kryminałów retro zapraszamy na spotkanie z Nadią Szagdaj, która opowie o swojej najnowszej książce „Kroniki Klary Schulz - sprawa pechowca” (godz. 17.00)

Wieczorem odbędzie się panel dyskusyjny "Wzorzec kobiecości wobec przemian społecznych po II wojnie światowej", którego uczestnicy rozmawiać będą o równouprawnieniu w peerelowskich realiach (godz. 18.30).

Wszystkie spotkania odbywają się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu - zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz