20 kwi 2013

Silesiana dzień po dniu - sobota, 20 kwietnia

Trzeci dzień targów książki regionalnej SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy to przede wszystkim masa atrakcji dla najmłodszych - o godz. 10.00 i 13.00 odbędą się wycieczki „Z przewodnikiem pod rękę”, podczas których dzieci zwiedzą Wrocław szlakiem krasnali w towarzystwie autorów książeczek o stolicy Dolnego Śląska.
Podczas spotkania o godz. 12.00 Izabela Przepiórkiewicz, autorka książki „Zagadkowy Wrocław”, opowie najmłodszym o ich małej ojczyźnie - rodzinnym mieście.
O godz. 15.00 zapraszamy maluchy na konkurs rysunkowy Karkonoskie Skrzaty, z którego nikt nie wyjdzie bez nagrody, a godzinę póżniej - na grę planszową.

Dorosłych pasjonatów małej ojczyzny zapraszamy na spotkanie z Martą Miniewicz, przewodniczką miejską, która opowie o wrocławskiej iglicy, co „dziewictwo straciła” i o innych legendach i anegdotach z historii Wrocławia.

O godz. 15.00 historyk Piotr Sroka, autor książki "Turystyka w polskich Sudetach w latach 1945–1956", opowie o wczasach pracowniczych, kaowcach i wakacyjnym wypoczynku w latach PRL-u.

Godzinę później spotkamy się z autorami albumu „Z piłkarskim Śląskiem przez lata...” który składa się z blisko 800 ilustracji - przede wszystkim nieznanych nikomu zdjęć, a także dokumentów oraz programów meczowych, plakatów, biletów wstępu oraz wycinków prasowych. Wszystko od momentu powstania klubu - od 1947 r. do końca sezonu 2011/2012, kiedy to Śląsk wywalczył drugi w historii tytuł mistrzów Polski.

O godz. 17.00 zapraszamy na projekcję filmu „Powiedz prawdę, przecież cię nie biję” i spotkanie z reżyserem Witoldem Świętnickim, cenionym i nagradzanym twórcą telewizyjnym i filmowym, mającym na koncie m.in. głośne „Golasy”.

Wszystkie spotkania odbywają się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu - zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz