20 kwi 2015

SILESIANA - Dolnosląski Salon Wydawniczy - dzień drugi

Po pierwszym dniu, pełnym wrażeń, naładowani pozytywną energią rozpoczęliśmy drugi dzień Targów. Stoiska jak zwykle ustawione od 10, zachęcały czytelników pięknymi wydaniami książek regionalnych.

Natomiast w salach Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej roiło się od dzieci oraz zainteresowanych wykładami czytelników.

Już o 9.45 odbyło się pierwsze spotkanie z Izabelą Przepiórkiewicz, autorką książki "Zagadkowy Wrocław. Podczas przemiłego spotkania autorka opowiedziała dzieciom co nie co o zabytkach, najciekawszych miejscach, krasnalach i tajemnicach naszego miasta. Autorka z pasją przekazała dzieciom miłość do Wrocławia, kształtując w nich poczucie tożsamości regionalnej i narodowej. Widać, że uwielbia pracę z dziećmi, a dzieci uwielbiają ją. Na koniec każde z dzieci dostało książkę pt. "Zagadkowy Wrocław" z autografem autorki, w której znajduje się mnóstwo zagadek dotyczących Wrocławia- ten kto uczestniczył w spotkaniu, na pewno nie będzie miał problemu z udzieleniem poprawnej odpowiedzi! :)
O 10 odwiedziła nas kolejna grupa maluchów, które przebrane w kostiumy krasnali uczestniczyła w świetnym spotkaniu prowadzonym przez Krzysztofa Głucha z Wydawnictwa eMKa. Spotkanie było barwne i dynamiczne, dzieci z entuzjazmem weszły w rolę krasnali. Tematem spotkania było powstanie książki "Szlakiem Wrocławskich Krasnali". Dociekliwe dzieci zadawały mnóstwo pytań, a autor w sposób wyczerpujący na nie odpowiadał. Zabawa była przednia, dzieci "szły" wg książki Szlakiem Krasnali (tak, tak w sali!) i wykonywały różne zadania. Można było poczuć się jak na prawdziwej wycieczce!
W ramach spotkania każde dziecko otrzymało książkę Szlakiem Wrocławskich Krasnali i dołączoną do niej kolorowankę z naklejkami.


Kolejnym spotkaniem przygotowanym z myślą o najmłodszych były kreatywne zajęcia z Małgorzatą Żółtaszek, autorką książki "Basałyk i Psotka idą do pracy". Pisarka - prywatnie mama dwójki dzieci, którym zawdzięcza literackie pomysły, poprowadziła wesołe spotkanie autorskie, a dla rodziców warsztaty komunikacji pozytywnej. Najnowsza książka przedstawia historię rodzeństwa, które w trakcie wakacji postanawia naśladować dorosłych i wykonywane przez nich różne profesje. Dzięki temu dzieci odkrywają między innymi tajemnice pracy w korporacji, w Straży Pożarnej czy na oddziale chirurgicznym. Spotkanie  miało charakter kreatywnej zabawy przy wykorzystaniu materiałów plastycznych oraz rzeczy codziennego użytku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz