7 kwi 2015

Wydawnictwo eMKa

Kolejnym wystawcą na targach Silesiana będzie Wydawnictwo eMKa.
Do nagrody Silesiana 2015, wytypowane zostały dwa niezwykle ciekawe tytuły:
- "604 zagadki o Wrocławiu" Andrzeja Konarskiego

W ostatnich kilku latach na fali ponownego zainteresowania historią Wrocławia, wiele miejsca poświęca się nieznanym dziejom miasta. Szczególnie cieszy coraz bogatsza grupa pamiętników, dzienników i wspomnień dawnych i obecnych mieszkańców Wrocławia oraz wydawnictw encyklopedycznych. Jednak nadal odczuwamy brak literatury dydaktycznej, która wykorzystując sposoby ze szkolnych podręczników, byłaby nieocenioną pomocą w nauce o dziejach Wrocławia.
Lukę tę poniekąd wypełnia poniższe wydawnictwo, będące swoistą kontynuacją książek `500 zagadek o Wrocławiu` Tadeusza Szumskiego (1971) oraz `434 zagadki o Wrocławiu` Andrzeja Konarskiego (1999), na których wyrosły już dwa pokolenia miłośników historii Dolnego Śląska.
Jestem pełen podziwu dla pracy, jaką autor włożył w opracowanie tego wydawnictwa. Ułożenie pytań i dopasowanie do nich odpowiedzi bez wątpienia nie było zajęciem prostym. Powstała publikacja cenna i ważna, która mam nadzieję znajdzie się w większości wrocławskich szkół i domów.

- "Wrocław - przewodnik dla dużych i małych" Anny Wawrykowicz

Oto nowy, zupełnie inny przewodnik po Wrocławiu, mieście spotkań wielu kultur, w którym zamieszkały krasnoludki. Idąc ich szlakiem poznasz najważniejsze zabytki w mieście i odkryjesz jego tajemnice.
Przewodnik zawiera między innymi: 330 fotografii 100 krasnali 150 obiektów ścieżkę kulturową ścieżkę historyczną szklany szlak.
Niektórych informacji nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz