27 maj 2012

Nagroda Wydawnicza SILESIANA


Od tegorocznej edycji targów ksiązki regionalnej Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy przyznawana jest Nagroda Wydawnicza SILESIANA. Nagrodę otrzymuje wydawca za najlepszą publikację promującą Dolny Śląsk. 

Powołane przez organizatora jury w składzie: Aneta Firlej-Buzon, Rajmund Papiernik, Andrzej Tyws Nagrodę Wydawniczą „Silesiana” przyznało Wydawnictwu Via Nova za Leksykon architektury Wrocławia – za pomyślne zrealizowanie wielkiego monumentalnego dzieła opisującego – w sposób syntetyczny i komunikatywny – dzieje architektury i urbanistyki Wrocławia, a także za bogactwo materiałów źródłowych oraz przejrzysty i atrakcyjny sposób ich wykorzystania w publikacji.

Przyznano także Wyróżnienie dla Wydawnictwa c2 za książkę: Wrocławskie wodociągi na dawnej fotografii – za popularyzację mniej znanych obszarów wiedzy o historii Dolnego Śląska, a także za twórcze wykorzystanie autentycznego materiału ilustracyjnego oraz niezwykłą staranność opracowania typograficznego

oraz

Wyróżnienie dla Wydawnictwa Ad Rem za książkę dla dzieci: Wybrane legendy o karkonoskim Duchu Gór – za oryginalne wykorzystanie baśni, legend, opowieści i podań do upowszechniania wiedzy o Dolnym Śląsku wśród najmłodszych czytelników.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zwycięzca konkursu otrzymał okolicznościowy witraż projektu i wykonania wrocławskiej artystki, Barbary Idzikowskiej.

Wszystkie nagrodzone książki są dostępne na targach Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy od niedzieli, 27 maja 2012 r., od godz. 14.00!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz