7 maj 2012

Nasi wystawcy - Muzeum Gross-Rosen

Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy powstało w 1983 r., ma na celu zachowanie materialnych pozostałości po byłym obozie koncentracyjnym Gross-Rosen, udokumentowanie cierpienia i śmierci tysięcy ludzi w tym miejscu oraz przekazanie tej wiedzy współczesnemu pokoleniu.

Muzeum prowadzi działalność wydawniczą od 1987 r., publikuje wspomnienia, pamiętniki i monografie historyczne, dotyczące obozu koncentracyjnego Gross-Rosen i jego filii oraz byłych więźniów: AL Bunzlau I i AL Bunzlau II - filie KL Gross-Rosen w Bolesławcu, Losy więźniów nie ewakuowanych z filii KL Gross-Rosen, Byłem w Gross-Rosen i Dyhernfurth. Wspomnienia lekarza-więźnia Kazimierza Hałgasa, Wychowawczy obóz pracy wrocławskiego gestapo. 1942-1945 Doroty Suli.

Podczas targów Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy będzie można zapoznać się z publikacjami Muzeum oraz wysłuchać prelekcji pt. Poznaj to miejsce - obóz koncentracyjny Gross-Rosen - we wtorek, 29 maja o godz. 11.00, w sali konferencyjnej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej na III piętrze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz