21 maj 2012

Promocja książki "Kościoły ewangelickie na Dolnym Śląsku"

Zapraszamy na promocję książki Kościoły ewangelickie na Dolnym Śląsku Piotra Oszczanowskiego z fotografiami Romualda M. Sołdka - w niedzielę, 27 maja, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Autorzy opowiedzą o swojej najnowszej książce, będącej pierwszym wydawnictwem, które tak obszernie prezentuje kościoły ewangelickie na Dolnym Śląsku. Każdy z przedstawionych obiektów w albumie poprzedzony jest obszernym wstępem.

Piotr Oszczanowski jest historykiem sztuki, znawcą sztuki sakralnej, laureatem prestiżowej Nagrody Kulturalnej Śląska i wielu innych wyróżnień. Pracuje w Zakładzie Historii Sztuki Renesansu i Reformacji Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.Jest współredaktorem czasopism, serii naukowych i wydawnictw zbiorowych oraz autorem przeszło 100 książek i artykułów związanych ze sztuką i kulturą Śląska, Pomorza, Polski i Czech.

Romuald M. Sołdek - fotografik i fotoreporter, jest autorem i współautorem szeregu publikacji fotograficznych, albumów i wydawnictw, związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.
W swoim dorobku artystycznym wystawiał prace na ponad 150 międzynarodowych wystawach fotograficznych. Uhonorowany tytułem AFIAP (Artysta Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej).
Zajmuje się głównie fotografią krajoznawczą, architekturą, fotografią przemysłową i fotografią lotniczą.
W ostatnich latach swoje prace prezentował w autorskich albumach fotograficznych, w tym: „Pałac Prezydencki w Warszawie”, „Dolny Śląsk w fotografii lotniczej”, „Szlak Cysterski na Dolnym Śląsku”, „Śląsk Opolski w fotografii lotniczej”,„Opactwo Cysterskie w Lubiążu”, „Zamki i pałace na Dolnym Śląsku”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz