14 maj 2012

Nasi wystawcy - Towarzystwo Ziemi Głogowskiej

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej w ramach swoich zadań statutowych od 1993 r. prowadzi działalność wydawniczą. Wyraża się ona liczbą ponad 50 opublikowanych broszur i książek oraz 71 zeszytów Encyklopedii Ziemi Głogowskiej. Publikacje TZG dotyczą historii, historii kultury i krajoznawstwa Głogowa i ziemi głogowskiej. Autorzy w przewadze związani są ze środowiskim głogowskim. TZG opublikowało m.in.: Głogów w XX wieku J. Chutkowskiego, album Głogów: portret miasta. Od 2010 r. publikuje serię wydawniczą "Zabytki Głogowa", a w odpowiedzi na zainteresowanie militarną przeszłością miasta zainicjowało serię " Glogovia Militaris".
Publikacje Towarzystwa Ziemi Głogowskiej będzie można już wkrótce kupić na targach Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy.
W ramach targów odbędzie się także wykład pt. Twierdza Głogów - współczesność i historia, który wygłosi Ireneusz Dominiak z TZG. Wszystkich miłośników Ziemi Głogowskiej zapraszamy do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej w poniedziałek, 28 maja 2012 r. o godz. 12.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz