22 maj 2012

Wrocławskich krasnali historie prawdziwe - spotkanie z Mariuszem Urbankiem

Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie z Mariuszem Urbankiem, poświęcone jego książce Wrocławskich krasnali historie prawdziwe - w poniedziałek 28 maja o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Wrocławskich krasnali historie prawdziwe to zbiór bajek, w których fantazja autora miesza się z rzeczywistością do tego stopnia, że nawet dorośli mają problemy z rozpoznaniem, co jest prawdą, a co wymysłem ludzkiej wyobraźni. Zaskakujące zwroty akcji, czas i miejsce oraz przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że po książkę sięgają zarówno mieszkańcy Wrocławia jak i turyści.


Mariusz Urbanek, pisarz i publicysta, ma w swoim dorobku prócz opowieści o krasnalach także Baśnie Dolnośląskie i Mostek Czarownic - baśnie wrocławskie, a także kilkanaście innych książek, w tym publikacje dotyczące Wrocławia czy głośną biografię Broniewski. Miłość, wódka, polityka. Jest kierownikiem działu publicystyki i historii we wrocławskim miesięczniku "Odra" i redaktorem "Wieży Ciśnień", reporterskiego dodatku wrocławskiej "Gazety Wyborczej".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz